Víkendové pobyty

Nabízíme možnost intenzivnějšího programu na překonávání sociální fobie a úzkosti. Jedná se o víkendový pobyt na hájovně v přírodě.

Aktuální pobyty:

Klasický pobyt v pátek 31. března až neděle 2. dubna 2023 - přihláška
Klasický pobyt v pátek 16. června až neděle 18. června 2023 - přihláška


Pro koho


Pobyt je určen pro lidi se sociální fobií či zažívající výraznou úzkost v mezilidském kontaktu. Nevyžadujeme diagnózu, ani doporučení, je však vhodné účast zkonzultovat s Vaším psychologem nebo psychiatrem. Pokud trpíte i jinými obtížemi, prosíme, nejdříve se s námi poraďte o vhodnosti účasti na pobytu.

Věkové omezení je od 18 let, případně od 15 let po domluvě a souhlasu zákoného zástupce, horní věkovou hranici nemáme.

Budeme mít maximálně 12 účastníků, 3 vedoucí a 1 kuchaře

Obsah


Náplň třídenního od pátku do neděle (klasický) nebo čtyřdenního(prodloužený) pobytu je sestavena z nácvikových, sebepoznávacích a jiných aktivit a her, jejímž účelem je nacvičení sociálních situací, zmírnění sociální úzkosti, zvýšení sebevědomí a získání větší jistoty v kontaktu s lidmi. Dalším cílem pobytu je poznání další lidí trpících sociální fobií a vzájemné sdílení zkušeností.

Veškeré aktivity jsou dobrovolné a upravené na míru lidí se sociální fobií. Součástí pobytu jsou i společná jídla a trávení volného času mimo program.

Program má svépomocný charakter a nejedná se o terapii.

Vedoucí


Pobyt je veden 3 vedoucími, kteří mají se sociální fobií sami osobní zkušenost a kterou dokázali do určité míry překonat. Mají zkušenosti s vedením programu a s prací se skupinou lidí se sociální fobií. Vedoucí se spolu s ostatními účastní aktivit, u kterých je to možné.

Kromě vedoucích je na místě člověk také se zkušeností se sociální fobií/úzkostí, který se stará o vaření. Účastní se většiny programu.

Budeme se snažit navodit příjemnou přátelskou atmosféru, kde se bude každý účastník cítit dobře a přirozeně. Nejedná se však o psychoterapii. Na pobytu není přítomen terapeut.

Kdy


Pobyty se konají 2-3x ročně. Naplánovány jsou nyní dva - jeden na duben a druhý na začátek července. Rádi bychom pak uspořádali ještě jeden pravděpodobně v září.

Klasické pobyty začínají v pátek kolem 17:30 a končí v neděli kolem 15:00. Prodloužené jsou obvykle od čtvrtka do neděle nebo od pátku do pondělí podle toho, kdy je státní svátek.

Místo ubytování


Říčanská hájovna. Je obklopena přírodou, ve které probíhá část programu.
http://www.ricany.cz/org/muzeum/o-muzeu/objekty...

Do hájovny je to kousek z Prahy, odkud je společný odjezd, ale jde přijet odkudkoliv po vlastní trase.

Cena


Cena za klasický pobyt je 1100 Kč, za prodloužený 1600 Kč.

Cena je za ubytování, jídlo, program a pomůcky. Jídlo zahrnuje snídaně, obědy, večeře a případné svačiny – první den začínáme večeří a v neděli končíme obědem. Vedoucí a kuchař připravují pobyt zadarmo.

Pro ty, kteří mají horší finanční situaci a částku si nyní nemohou dovolit v plné výši, je zde možnost slevy z daru Spolku SFinga. Více informací v přihlášce na pobyt.

Přihlášení


Aktuálně se můžete hlásit na
Klasický pobyt v pátek 31. března až neděle 2. dubna 2023 - přihláška
Klasický pobyt v pátek 16. června až neděle 18. června 2023 - přihláška

V tomto roce už proběhly pobyty v dubnu a červenci. Říjnový- bude poslední v tomto roce, další bude pravděpodobně začátkem jara.

Pokud Vám termíny nevyhovují a máte zájem se v budoucnu pobytů zúčastnit, můžete se nahlásit zde a budeme Vás kontaktovat, až budeme připravovat příští. http://goo.gl/forms/T0drFNQD0n

Pro jakékoliv dotazy před přihlášením, tak i po přihlášení nás můžete kontaktovat na e-mailu nebojmeselidi@email.cz
 

Autor: Dixaroc | Přidáno: 12. 10. 2012 - 00:23

Komentáře

Aleš Medlín
Svatý Bůh Otec ať vám žehná a uzdravuje vás- skrze Ducha svatého; amen!+ (pražský bezdomovec)
Zasláno 14. 03. 2023 - 21:11 | Odesláno z Androidu