Besedy na školách

Pro zájemce z řad škol nabízíme možnost uspořádat besedu o sociální fobii pro své žáky/studenty.

Pro koho jsou určeny

Besedy jsou vhodné zejména pro školy a obory sociální a zdravotnické v rámci rozšíření sociální výuky, účel besed je však především osvětově-preventivní a je tedy vhodný pro školy a obory jakéhokoliv zaměření.

Máme zkušenosti s besedami na gymnáziích, středních školách s maturitou a středních školách. Rádi však připravíme program i pro druhý stupeň základních škol, případně můžeme vystoupit v rámci zaměřeného předmětu pro studenty vysoké školy nebo vystoupit v rámci jiné vzdělávací instituce. Lze také podat konzultaci jakékoliv organizaci věnující se vzdělávání nebo prevenci.

Obsah besed

Besedy jsou koncipovány na dvě vyučovací hodiny, lze však nastavit i jinou délku. Nosná část besed spočívá ve vyprávění osobního příběhu obou vedoucích besedy. Lektoři besed se snaží vyvolat ve studentech pocity, díky kterým mohou sociální fobii pochopit. Prostřednictvím interaktivních aktivit se studenti dozví něco z teorie a zamyslí se nad obtížemi, které sociální fobie může přinášet. Veliký prosto je dán dotazům, které mohou studenti pokládat kdykoliv v průběhu besedy.

Lektoři

Všichni lektoři mají vlastní zkušenost se sociální fobií. V současnosti jsou ve stavu, kdy jsou schopni si stoupnout před třídou a předat jim kus své zkušenosti. Zároveň jsou všichni neplacení dobrovolníci a besedy dělají proto, že chtějí pomoci ostatním se stejným problémem, ale také proto, že je to pro ně v rámci jejich léčby velká výzva a neuvěřitelně cenná zkušenost.

Studenti hodnotí besedy velmi pozitivně a cení si především otevřenosti a faktu, že k nim nehovoří pouze odborník, ale člověk, který si tím, o čem mluví, sám prošel.

Objednání

Kontaktujte nás na nebojmeselidi@email.cz nebo telefonu 723 115 973. Ptejte se na to, co Vás zajímá. Můžeme si také domluvit informační schůzku u Vás na škole.

Cena besedy je 500 Kč za jednu třídu. Službu poskytujeme celoročně, avšak vždy s ohledem na časové možnosti našich lektorů.